Tramer Sorgulaması Nedir?

TRAMER, Trafik Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Bu sistemde amaç araçların trafik sigortalarına ait bilgilerinin ve araç bilgilerinin tek bir merkezde toplanmak istenmesidir.

TRAMER trafik bilgilerinin yanı sıra, Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi SAGMER, Hayat Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi HAYMER, Sigorta Hasar Takip ve Gözetim Sistemi HATMER gibi alt bölümleri de yer almaktadır.

TRAMER sistemi Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesinde yer alır ve de Hazine Müsteşarlığında kontrol edilir.

Tramer Sorgulama ile Bilgi Alabileceğiniz Sigorta Çeşitlerine Bakacak Olursak;

Zorunlu trafik sigortası, Zorunlu karayolu taşımacılık mali sorumluluk sigortası, Kasko sigortası, Yeşil Kart sigortaları ve motorlu kara araçları ve Otobüs zorunlu koltuk ferdi kaza sigortası bu bilgiler arasında yer alır.

Tramer ayrıca fiyat politikalarında da yardımcı olarak sektördeki kötü niyetli sigortacıların da önünü kesen yapısıyla faydalı bir sistemdir.

Tramer sisteminden herkes faydalanabileceği gibi ikinci el alacak olanlar için sorun teşkil edebilir çünkü araba alım satımlarında araç hakkında bilgi alabilir kazalı ya da hasarlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak, kişi hasarını trafik sigortasına bildirmeden karşıladıysa bu sistemde bu bilgiye sahip olamazsınız.

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar: Mağdur bilgileri sorgulama, Araç hasar kaydı sorgulama, Araç kasko poliçe sorgulama, Araç trafik poliçesi sorgulama ve kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulama.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir