Trafik Sigortası Fiyatları 2019

trafik-sigortasi-fiyatlari

Araç gruplarına ve sürücülerin hasar geçmişine göre tüm illerde 2019 Ocak ayından itibaren uygulanacak trafik sigortası primleri.

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik Sigortası Türkiye’de tüm motorlu araçlar için Zorunlu olarak trafiğe çıkan tüm araçlar için uygulanan bir sigorta uygulamasıdır. Aracınız için belirlenmiş Trafik Sigortası Fiyatları için Hesaplama etkenleri, Araç Yaşı, Şehir ve Kullanıcı Riski gibi birçok çarpan ile hesaplanmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama araçları ile aracınız için belirlenen sigorta bedelini öğrenebilirsiniz.

En Uygun araç sigortası hesaplama araçları için Sitemizden Hemen Teklif alarak aracınız için en uygun ve ekonomik Trafik Sigortası bedelini öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler ;

  • Aracın üretim senesi: Aracın üretildiği senenin üzerinden çok zaman geçmesi ya da yeni üretilmiş olması trafik sigortası fiyatlarını etkiler.
  • Aracın markası/modeli: Aracın pahalı ya da daha uygun bir markanın modeli olması sigorta fiyatlarını farklılaştırır.
  • Aracın bulunduğu şehir: Aracın trafik yoğunluğu çok olan ya da az olan bir şehirde bulunması fiyatları değiştirir.
  • Aracın ne amaçla kullanıldığı: Aracın hususi ya da ticari amaçla kullanılıyor olması zorunlu trafik sigortasını etkileyen kriterler arasındadır.
  • Ruhsat sahibinin yaşı/cinsiyeti: Ruhsat sahibinin kadın ya da erken oluşu, genç ya da orta yaşlı bir sürücü olması trafik sigortası fiyatlarını değiştiren özelliklerdendir.
  • Hasarsızlık indirimi: Hasara karışmayan araç sahipleri genellikle tüm sigorta şirketlerinde mevcut olan hasarsızlık indirimine sahip olurlar.
  • Poliçe yenilemesi: Trafik sigortası bir yıllık düzenlenir. Bu süre sona erdiğinde mutlaka yenilenmesi gerekir. Araç sahibinin trafik sigortası poliçesini zamanında yenilemesi ya da yenilememesi trafik sigortası fiyatlarını etkiler.
  • Trafik sigortası yaptırmak için yakalanmayı ya da risk yaşamayı beklememeniz gerekir. Yani büyük masraflar yapmak durumunda kalmadan sigortanızı yaptırmanız önemlidir.

2015-arac-sigortasi-hesaplama

 

Bu hesaplama yöntemi ile aynı zamanda Aracınız için en uygun trafik sigortası teklifini de almış olacaksınız. Açılan forma eksiksiz bilgilerinizi girmeniz durumunda Trafik Sigortası teklifiniz e-posta adresinize gelecektir. Ayrıca Çağrı merkezimiz tarafından aranarak daha detaylı bilgilendirileceksiniz.

 

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir