Trafik Sigortası Fiyatları 2018

Trafik sigortası fiyatları 2018 konusunda bu yazımızda sizlere gerekli bilgileri vermeye çalışacağız.Bilindiği gibi her aracın trafik sigortası yapması gerekmektedir.İlk olarak yapılacak olan trafik sigortasıyla yaşını almış ve hasar kaydı olan araçların fiyatları farklıdır. Aslında 2017 Nisan ayından itibaren devlet trafik sigortasında müdahale etmiş ve tavan fiyat uygulaması getirmiştir.Fiyatların %30’a kadar ucuzlaması olarak karşımıza çıkmış ve böylece araç grupları da bu şekilde değerlendirilmiş bulunmaktadır. Şehirden şehire değiştiği gibi aynı zamanda da az önce de belirttiğimiz gibi yaşa ve basamak sistemine göre değişiklik göstermektedir.Bu basamaklardan araçların bulunduğu konum aynı zamanda da yaşı ve geçirmiş olduğu hasar geçmişi göz önünde bulundurulacaktır. Örneğin Malatya’da 7. basamaktaki bir aracın ödeyeceği trafik sigortası ücreti 512 lira iken Hakkari’de 7. basamaktaki bir aracın ödeyeceği trafik sigortası ücreti diye 496 TL olarak belirlenmiştir.

Trafik Sigortası Fiyatları 2018 Ayrıntıları

Trafik sigortası fiyatları 2018 konusunda aslında bütün şehirler ve araçlarla ilgili gerekli bilgileri sizlere aktarmaya çalışacağız.Burada Adana’dan Düzce’ye Osmaniye’den Ankara’ya kadar her türlü aracın değişik fiyatları bulunmaktadır. Otomobil, minibüs, otobüs, kamyon ve motosiklet olarak ayrılarak sizlere sunulmakta olan bu fiyatlarda sizler de istediğiniz gibi araçların da gerekli olan işlemi yaptırabilirsiniz.Nisan ayından itibaren özellikle tavan fiyat uygulaması yapılması ve trafik sigortasına giriş kademesinin göz önüne alınması ile birlikte fazla primler belirlenmiş ve otomobiller, kamyonlar, taksiler veya minibüsler için bu belirlenen filmler dahilinde gerekli işlemler yapılmıştır.Hasarsızlık indirimi ve hasar arttırımına göre primler 4. basamaktaki fiyatlara göre belirlenebilir.Uygulama ile birlikte hazine sigorta şirketlerinden aslında 4. basamakta bulunan fiyatları Mayıs ve Ağustos dönemlerinde her ay yüzde bir olarak Eylül ve Aralık dönemlerinde de her ay yüzde bir buçuk oranında arttırma hakkı tanımış bulunmaktadır.

Trafik Sigortası Fiyatları 2018 Detaylar Nelerdir?

Trafik sigortası fiyatları 2018 detayları ile ilgili olarak şunu bilmek gerekir.Az önce de bahsettiğimiz gibi birçok aslında farklı detay göz önünde bulundurularak bu işlemler gerçekleştirilmektedir.Ancak tavan fiyat uygulaması olduğu için farklı firmalardan farklı fiyatları alma şansına sahip olursunuz. Buna göre işlemlerinizi daha rahat bir biçimde gerçekleştirme şansına sahip olur. Sizler de daha net bir şekilde sonuç alabilirsiniz.Trafik sigortası mecburi olarak yapılmakta olan bir sigortadır.Bunu da çeşitli şekillerde kontrol etme şansına sahipsiniz. Hatta günümüzde artık internet sitelerinde gerekli olan teklifleri almak için ve karşılaştırma yapmak için hatta anında sigorta yapabilmek için özel sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler üzerinde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir