Sigorta Sektörü 2015 Yılı İçerisinde Büyüyecek

2014 yılının sigortacılık sektörü açısından geçtiğimiz 5 yılda görülebilecek en kötü yıl olarak değerlendirilirken, sigortacılığın şekil değiştirmesi gerektiği vurgulandı.

Sigorta şirketlerinin 2015 yılına dair umutlarını korudukları görülürken, 2014 yılı kadar kötü geçmeyeceği sanılıyor. 2015 yılında beklenen büyüme oranı tek basamaklardan çift basamaklara geçileceği düşünülen sektörün büyüyeceği ön görülüyor ve şirketler iş modellerinde ve 2015 planlarında bu gelişmeyi baz alarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Enflasyonun %8-9 oranlarında olduğu belirtilirken bunun sigorta sektörüne yansıması ile sektör içindeki hızı %6 ya da %8 oranında kalacak gibi görünüyor.

Dolayısıyla sigorta sektörü 2014 yılında aradığını bulamadı. Bütün umutların 2015 yılına bağlandığı sigorta sektörü 2014 yılında yeterli gelişmelerin sağlanamamasını trafik poliçelerindeki yüksek primlerin artış göstermeden devam etmesine ve yeni araç satışlarının yeterince olmadığına bağlandı.

sigorta-sektoru

Sektörde yenilik ve artış için hizmet farklılığı yaratmak, yabancı firmalardan bilgi transferleri gerçekleştirmek, operasyon süreçlerinin iyileştirilmesi, büyümek için yatırım ve reklamın, ayrıca kişi bilgilendirmelerinin daha fazla yapılması, bunun için sosyal sorumluluk projelerinde yer almak ve hem güzel bir işe imza atmak hem de sigortacılığın tanımını değiştirmek olarak belirlenirken, kasko sigortalarında geçtiğimiz yıllarda görülen yükselişin artık sürmeyeceği, önümüzdeki dönemde ya aynı kalması ya da düşüş göstermesi bekleniyor. Sigorta acentelerin var olan ürünlerinden sadece 10 ya da 15 ürününü pazarlayabilir olduğu vurgulanırken, zamanla tüm ürünlerin satışa sunulabileceği de belirtildi.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir