Ray Sigorta Trafik Sigortası Fiyatları

Ray Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

ray-sigorta-trafik-sigortasiRay Sigortanın kuruluşu 1958 yıllarına dayanmaktadır. O zamanların ülke çapındaki taşımacılık şirketi olan Türk Hava Yolları, Devlet Demir Yolları, PTT, Denizcilik İşletmeleri tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Kurulduktan sonra bir takım sigorta faaliyetlerinde bulunmaya başlayan Ray Sigorta zorunlu trafik sigortası hizmetini de müşterilerine sunmaya başlamıştır. Kurucu ortakların etkisinde kalan şirket ilk yıllarında özellikle taşımacılık ve nakliyat ağırlıklı şirketlerin sigorta taleplerine cevap vermeye çalışmıştır. Sonrasında ise zamanla diğer branşlara da geçiş yaparak, hızlı bir büyüme yakalamıştır. Ray Sigorta zorunlu trafik sigortası hizmetlerinde müşteri odaklı yaklaşımını, uygun fiyat politikası ile birleştirme gayreti içerisindedir.

Ray Sigorta özelleştirme furyasının estiği yıllar içerisinde Doğan Holding tarafından satın alınmıştır. Bu satın alma işlemi 1992 yılında gerçekleştirilmiştir. Ray sigorta zorunlu trafik sigortası hizmetlerinin yanı sıra diğer bütün hizmetleri ile birlikte 2007 yılı içerisinde, Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük sigorta grup şirketlerinden bir tanesi olan VIG (Vienna Insurance Group) tarafından satın alınmıştır. 15 sene içerisinde 2 kez el değiştiren şirket buna rağmen faaliyetlerine hız kesmeden devam etmiştir. Ray sigorta zorunlu trafik sigortası hizmeti almak isteyenlerin mutlaka fiyat teklifi alması gereken sigorta şirketlerinden bir tanesidir. Ray Sigorta şirketinin şu an hali hazırda %5.74 oran kadar hissesi halka açık bir şekilde borsada işlem görmektedir.

Ray Sigorta yaklaşık 53 yılıdır sigortacılık faaliyeti göstermektedir. Ray Sigorta zorunlu trafik sigortası alanında iddialı olduğu kadar, konut, DASK, hayat, sağlık sigortası gibi alanlarda da oldukça başarılı işler çıkarmaktadır. Ray Sigorta 2010 yılı itibari ile 262 milyonluk prim cirosu üreterek, büyük sigorta şirketlerinin yanında, iyi bir iş çıkarmıştır. Ray Sigorta trafik sigortası için fiyat teklifi almak isteyen araç sahipleri, sigorta teklifi al formunu doldurduklarında, çok kısa sürede tekliflerini alacaklardır.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir