PTT Sigorta’dan Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmak!

PTT Sigorta’dan zorunlu trafik sigortası yaptırmak isimli bu yazımızda birçok alanda başarı ile hizmet veren PTT’nin sigortacılık alanındda verdiği hizmetten bahsedeceğiz. PTT Sigorta’nın diğer sigorta acentelerinden farkı nedir, avantajları nelerdir, dezavantajları nelerdir gibi önemli hususlara değineceğiz. Eğer PTT Sigorta’dan zorunlu trafik sigortası yaptırmak gibi bir fikriniz var ise öncesinde bu yazımızı okumanız son derece faydalı olacaktır.

PTT Sigorta’dan Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmak

PTT Sigorta’dan zorunlu trafik sigortası yaptırmak diğer sigorta şirketlerinden sigorta yaptırmaktan daha avantajlıdır. Öncelikle PTT gibi kurumsal bir markanın, marka değeri altında sigorta yaptırmak anlamına gelmektedir. Her ilde, her şehirde onlarca şubesi bulunan PTT’nin PTT sigorta zorunlu trafik sigortasından faydalanmak akla son derece mantıklı gelmektedir.

Peki PTT Sigorta’dan zorunlu trafik sigortası yaptırmak için hangi şartlara sahip olmak gerekiyor. Aslında sigorta yaptırmak için bir araca sahip olmanız ve PTT Sigorta’ya bizzat gidip aracınızın sigorta işlemlerini yaptırmanız yeterli olacaktır.

Trafiğe güvenli bir şekilde çıkmak için zorunlu trafik sigortanızı mutlaka yaptırmalısınız. Eğer zorunlu trafik sigortası yaptırılmamış bir araç ile trafiğe çıkarsanız bir kaza anında çok ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hele ki, kazanın ölümlü yada yaralanmalı olması durumunda içinden çıkılması son derece zor olan problemlere maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle zorunlu trafik sigortasını mutlaka yaptırmalısınız. Herhangi bir kaza olmaması halinde bile, sigortası olmayan bir araçla trafiğe çıkıp trafik denetlemelerine takılırsanız. Aracınız trafikten men edilebilir. Yani aracınızın trafiğe çıkması yasaklanır. Bu da ekstra maddi külfet, yani bütçenizden ekstra para çıkması anlamına gelmektedir.

PTT Sigorta’dan zorunlu trafik sigortası yaptırmak isimli bu yazımıza zorunlu trafik sigortası hangi hasarları, hangi masrafları karşılar buna göz atalım.

  • Kazaya sebep olmanız halinde karşı aracın hasarı sigortanız tarafından karşılanır.
  • Karşı araçta bulunan kişilerin ilk yardım, muayene, tedavi ve hastane giderleri gibi masraflar yine sigortanız tarafından karşılanır.
  • Aracınızın bir kişinin ölümüne neden olması halinde ölen kişinin defin masrafları ile kişinin yardımından mahrum kalanlara destekten yoksun kalma zararını teminat yine zorunlu trafik sigortası alır.

PTT Sigorta’dan zorunlu trafik sigortası yaptırmak ile ilgili aklınıza takılan sorular olursa yorum bölümüne iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir