Mapfre Genel Yaşam Sigortası

Mapfre Genel Yaşam Sigorta ve Zorunlu Trafik Sigortası

images

Mapfre Genel Yaşam sigorta şirketi ilk aşamada sadece hayat sigortası alanında faaliyette bulunmak için 1997 yılında kurulmuş olan bir firmadır. Mapfre Genel Sigortanın %99.5 oranındaki katılımı ile kurulan bir firmadır. Ana amacı toplumda oluşabilecek her türlü sorunlu durumda bireyleri genel anlamda teminat altına alarak, hayatlarını belirli bir dereceye kadar garanti altına almaktır. Mapfre Genel Yaşam Sigorta zorunlu trafik sigortası konusunda bir faaliyette bulunmamakta ve bu faaliyetlerini tamamı ile iştirakçisi olan Mapfre Genel Sigortanın zorunlu trafik sigortası birimi ile ilerletmektedir. İki ayrı şirket olarak düşünebileceğiniz bu yapıda Mapfre Genel Yaşam Sigortası sadece hayat sigortası alanına odaklanmış durumdadır. Bu da bu alandaki faaliyetlerini çok daha kaliteli yapabilmesini sağlamaktadır.

Mapfre Genel Yaşam Sigorta şirketi ISO9001:2008 Yönetim kalite sistemini uygulamaktadır. 2006 yılında beri sahip olunan bu belge şirketin belirli işleri standart ve kaliteli yapması gerekliliğini beraberinde getirmiştir. 2010 yılı itibari ile Mapfre Genel Sigorta zorunlu trafik sigortası sektöründe ciddi bir büyüme yakalarken, aynı büyüme Mapfre Genel Yaşam Sigortası şirketinde ve buna paralel olarak hayat sigortası pazarında da yaşanmıştır. Genel hissedarı Mapfre SA olan şirket dünya genelinde bir çok ülkede faaliyet göstermektedir. Net olarak rakam verecek olursak ortalama 44 ülkede faaliyet gösteren şirket, ülkemizde Mapfre zorunlu trafik sigortası ile müşteri portföyünü en geniş anlamda elinde tutmaktadır.

Mapfre Genel Yaşam Sigortası büyümesini ve gelişmesini acenteler v e bölge müdürlükleri aracılığı ile sağlamaktadır. 2012 yılı itibari ile 209 civarında acente sayısına sahiptir. Türkiye’de yer alan ve zorunlu trafik sigortası hizmeti veren büyük şirketlerin ortalama 400 civarında acente sayısı olduğu düşünüldüğünde, Mapfre Genel Yaşam Sigorta zorunlu trafik sigortası müşterisi kazanmak adına, belki de acente sayısını hızlıca artırma yoluna gidecektir. Ancak şu anda bu alanda faaliyette bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir