En Uygun Trafik Sigortası Teklifleri

Hayatımızın önemli bir bölümünü oluşturan ve çeşitli yönlerden ihtiyacımız olan ulaşım sistemi içerisinde, sahip olduğumuz araçlarla hareket halinde olmak sağladığı avantajlar kadar, risklerle de karşımıza çıkar. Trafik kazaları ve beklenmedik durumlar karşısında araç sahiplerinin yaşadıkları sıkıntıları, kendimiz hiç yaşamamış olsak da biliriz. Bu durum neticesinde ise ülke yönetimleri bu duruma el atarak, vatandaşların karşılaşabilecekleri riskleri önceden güvence altına almak adına zorunlu trafik sigortası uygulamaya başladı. Bu anlamda artık her otomobil sahibi aracını sigortalatmak zorunda.

Ülkemizde, trafik sigortası sağlayan çok sayıda sigorta kuruluşu vardır. Bu kuruluşlar sundukları poliçeler ve karşılığında talep ettikleri primler bazında birbirlerinden ayrılırlar. Otomobil sahipleri ise bu kuruluşlardan kendilerine uygun poliçe ev prim seçeneklerine göre tercih ettikleri kuruluştan trafik sigortasını yaptırırlar.

SİGORTA MALİYETİ ARTTI

Trafik sigortasının zorunlu koşulmasından bu yana sigorta fiyatlarında yaşanan artış tüketicilerin elini yakıyor. Türkiye’de döviz kurlarında yaşanan artış, bedensel sigorta kapsamında ödenen tazminatın yüksek olması ve otomobil parça fiyatlarının dövize bağlı olarak fiyatının artması, otomatik olarak sigorta şirketlerinin fiyatlarını yükseltti. Biz bu yazımızda sizlerle son dönemde en uygun Trafik Sigortası olanağı sunan kuruluşları inceleyeceğiz ve bu kuruluşların poliçeleri ile primleri hakkında merak edilen detayları paylaşacağız.

ALLİANZ SİGORTA: Koç Holding ailesinin bir ortağı olan Allianz Sigorta, zorunlu trafik sigortası poliçesi ile bir kazanın söz konusu olması durumunda hem sizi hem de kaza nedeniyle zarar görebilecek üçüncü kişileri güvence altına alma teminatı veriyor. Ayrıca zorunlu trafik sigortası poliçesine ek olarak isteğe bağlı mini onarım, sigara ve diğer yanıcı maddeler sebebiyle meydana gelen yangınlar dışındaki hasarlar, yol yardımı gibi destekler de alınabiliyor.

Allianz Sigortanın genel anlamda sağladığı teminatlar; maddi zararlar, sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve ölüm teminatıdır. Ek teminatlar ise; mini onarım, asistans hizmetleri, sigara yanığı, hukuki koruma, ihtiyari mali mesuliyet, ferdi kaza ve anahtar kaybı olarak sıralanıyor.

Allianz Sigorta’nın sunduğu trafik sigortası hizmetlerinden faydalanmak için başvurunuzu Allianz acentelerinden ya da Yapı Kredi Bankası şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Firma aracınıza, yaşınıza ve çeşitli standartlarınıza göre en uygun trafik sigortası teklifini sunacaktır. Başvurunuzu hemen yaparak, aynı gün içinde sigorta kapsamına girebilirsiniz.

AKBANK ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI: Akbank’ın zorunlu trafik sigortası uygulaması ile karayollarında gerçekleşmesi olası kazalarda hem aracınızın hem de üçüncü şahıslara verilebilecek hasarları güvence altına alabilmeniz mümkün. Sigortadan faydalandığınızda işaret ettiğimiz üzere üçüncü şahıslara yönelik trafikte verebileceğiniz zararlardan dolayı talep edilen tazminat taleplerini güvence altına alabilmeniz mümkün.

Sigorta uygulaması zorunlu olmakla beraber 1 yıl süre ile temin edilmektedir. Akbank Zorunlu Trafik Sigortasından faydalandığınızda ödeyeceğiniz prim tutarı aracınızın bilgileri, hasar geçmişi ve bağlı olduğu kente göre farklılık göstermekle beraber avantajlı ödeme seçenekleriyle tarafınıza tahsis edilebilmektedir. İsterseniz taksitli ödeme yapabilir veya dilerseniz peşin ödeme yaparak zorunlu trafik sigortanızı başlatabilirsiniz.

AXA SİGORTA: Axa Sigorta ile ilgili zorunlu trafik sigortası kapsamındaki aracın işletilmesi esnasında üçüncü şahısların yaralanması yahut herhangi bir cismin zarara uğraması durumunda, zararın işletene düşen hukuki sorumluluğu zorunlu sigorta limitleri kadar Axa Sigorta tarafından temin edilir.

Axa Sigorta tarafından uygulanmakta olan sigorta primleri, piyasanın oldukça avantajlı seçeneklerinden birisidir. Taksitli ve peşin ödeme seçenekleri ile aracının zorunlu sigortasını yaptıracak olanlara avantajlı olarak sağlanan Axa Zorunlu Trafik Sigortası’ndan faydalanmak için size en yanın Axa Sigorta acentelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilir ve aynı gün içinde sigorta kapsamında girebilirsiniz.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir