Ankara Trafik Sigortası Fiyatları

Ankara Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

ankara-trafik-sigortasiAnkara trafik sigortası fiyatları senelik olarak alt ve üst limitler dahilinde duyurulurken, fiyatlardaki uygunluk ile dikkat çekmektedir. Bir ilin uygun fiyatlı trafik sigortası poliçesi kesebilmesi için o ilin bazı kıstaslara sahip olması gerekmektedir. Bu kıstaslara büyük şehirler sahip olduğundan Ankara zorunlu trafik sigortası fiyatları bakımından bir çok şehre göre avantajlı hale gelmektedir. Günümüzde herkes en ucuz trafik sigortası fiyatı alabileceği seçenekleri araştırırken, ilin risk prim oranı bunda belirleyici bir tol oynamaktadır. Bazı illerde kaza ve geri prim ödeme imkanı yüksek olduğundan, sigorta şirketleri bu primleri araç sahiplerine yansıtmaktadır ve buna istinaden de sigorta fiyatları göreceli olarak yüksek olmaktadır.

Bir çok acente sahibi ve sigorta şirketi yetkilisi, kişilerin yeterli araştırmayı yapmadan, bir kaç sigorta şirketinden fiyat teklifi almadan sigorta yaptırmasını çok doğru bulmamaktadır. ÖzellikleAnkara zorunlu trafik sigortası fiyatları konusunda diğer illere göre daha uygun olsa bile, ek olarak aracın türü, sigorta fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Buna paralel olarak araçtaki ve ruhsat sahibindeki hasarsızlık durumu da indirim alınması için göz önünde tutulan konulardan bir kaçıdır. Buna ilişkin sigorta şirketlerinin Ankara ili zorunlu trafik sigortası fiyatlarınıinternet ortamında sorgulayabilmesi için, sigorta prim teklifi vermesi için gerekli çalışmaların yapılması planlanmaktadır. Bu ise araç sahipleri için ciddi anlamda kolaylık teşkil edecektir.

2013 yılı Mart için Ankara zorunlu trafik sigortası fiyatları alt ve üst fiyat limitleri 415 ve 560 TL olarak açıklanmıştır. Bu rakam İstanbul ilinden daha uygun olurken, Adana ilinden daha pahalı olmuştur. Bu rakamlar hasarsızlık indirimi ile 4. basamak kadar inebilmekle beraber, hasar olması durumunda tavan limitlere kadar ulaşabilmektedir. Bu sebeple araç sahiplerinin Ankara zorunlu trafik sigortası fiyatları hakkında direk bu fiyatlar üzerinden kanıya varmaması, bu rakamları diğer kriterlere göre değişebileceğini bilmesi gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir