AIG Sigorta Trafik Sigortası Fiyatları

AIG Sigortadan Zorunlu Trafik Sigortası Fiyat Teklifi Alın

aig-sigorta-trafik-sigortasiAIG sigorta ülkemizde hizmet veren Amerikan merkezli bir sigorta şirketidir. Türkiye pazarına ilk defa 1976 yılında tamamıyla Amerikan kaynaklı bir firma olarak giriş yapmıştır. AIG sigorta ülkemizde zorunlu trafik sigortası hizmetini de vermekte ve bu iş için acentelerine ekonomik fiyatlar vermeyi taahhüt etmektedir. İlk kurulduğunda adı Amerikan Home Sigorta olan şirket, 1999 yılı itibari ile AIG sigorta adı altında faaliyetlerine devam etmiştir. 2009 yılında ise Chartis ünvan ve logosu ile sigortacılık işlemlerine devam etme kararı almıştır ve ünvan değişikliğine gitmiştir. Bu bağlamda sigorta müşterileri bir kavram kargaşası yaşamış olsalar da kısa sürede bu duruma uyum sağlamışlardır.

2009 ve 2012 yılları arasında Chartis sigorta Amerikan hükümeti tarafından daha önce almış olduğu 182 milyarlık bedeli tamamı ile geri ödemiştir. Amerikan Hazinesi ve Amerikan Merkez bankası bu şirkete yaptıkları yatırım sonucu 15 milyar dolar civarında bir kar elde etmiştir. Buna istinaden Chartis A.Ş olarak hizmet verilen tüm ülkelerde şirketin ünvanının AIG Sigorta olarak duyurulması karara bağlanmıştır. Bu karar Türkiye için 2012 yılında alınarak, yürürlüğe girmiştir. Bu bağlamda sigorta bir tür markalaşma sıkıntısı yaşamış olsa da, piyasadaki yerini kısa sürede sağlamlaştırmıştır. Zorunlu trafik sigortası fiyat teklifinizi AIG Sigortadan almak istiyor iseniz, siteminiz sol tarafında bulunan forma bilgilerinizi doldurarak, bize iletmeniz gerekmektedir. Bunun ardından kısa bir süre sonra, sigorta danışmanlarımızdan birisi size telefon ile ulaşarak en ucuz sigorta şirketinin teklifini sizinle paylaşacaktır.

AIG sigorta zorunlu trafik sigortası hizmetlerinde beğenilen ve ülkemizde belirli bir saygınlığı olan şirketlerden bir tanesidir. Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Adana ve Samsun’da bölge müdürlüklerine ve bu bölge müdürlüklerine bağlı acentelerine sahiptir. Müşterilerinin ihtiyacı olan sigortayı en uygun fiyata sunmayı kendi misyonu olarak müşterilerine sunmaktadır.

trafik-sigortasi-hesaplama

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir