2015 Yılı Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

2015 Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2014 zorunlu trafik sigortası fiyatlarından en az %10-15 oranında daha fazla olacaktır. Yıllık olarak zamlanan ve bir önceki  yıla göre zaman zaman ciddi artışlar gösteren zorunlu trafik sigortası fiyatları, bu yıl ortalamanın üzerinde artmayacak. 2014 enflasyon hedeflemesi ve gerçekleşmesi en yüksek %10 olacağından, 2015 yılı trafik sigortasına gelecek fiyat artışının %15 i geçmemesi beklenmektedir.

Belirli aralıklarla indirime giren sigorta şirketleri aynı politikayı 2015 zorunlu trafik sigortası fiyatları için de uygulayacaklardır. Ara ara nakit akışlarını artırmak amacıyla rekabette öne çıkan sigorta şirketleri olmaktadır. Eğer 2015 yılı zorunlu trafik sigortası fiyatları içerisinde en ucuzunu bulmak istiyorsak, en az 3 – 5 sigorta şirketinden teklif alıp, bunları değerlendirmemizdir. Aksi halde ise daha yüksek prim ödeme ile yüz yüze gelebiliriz. 2013 yılında sigorta fiyatlarında ciddi bir artış görülmüş olmasına rağmen, 2015 trafik sigortası fiyatlarındaortalamanın üzerinde bir atış beklenmemektedir.

Sigorta şirketleri ise şimdiden 2015 yılı zorunlu trafik sigortası ile ilgili fiyat belirleme çalışmalarını bitirmiş durumlar. En düşük %8, en yüksek ise %15 civarında bir artış ön görmektedirler. Her sigorta şirketinin fiyatlama kriterleri farklı olabileceğinden ve sigorta şirketleri serbest fiyat belirleme ihtimalinden dolayı, artış oranı her şirket için aynı olmayacaktır. Ayrıca sigorta şirketlerinin aynı araca farklı fiyatlar sunduklarını da unutmadan, her sigorta şirketinden ayrı ayrı fiyat almamız, bizim lehimize olacaktır. Aynı şekilde eğer 2015 zorunlu trafik sigortası fiyatlarıkonusunda avantajlı bir şirket bulmak istiyorsak, bunun tek yolu, farklı farklı firmaların tekliflerini alıp, değerlendirmek olmalıdır. Ayrıca dönemsel olarak da sigorta şirketlerini kendi içerisinde, aynı araca farklı fiyatlar sunduğunu da aklımızın bir köşesinde tutmamız, bizlerin yararına olacaktır.

HEMEN TEKLİF ALMAK İSTİYORSANIZ BİZE SORUN!

2015 Yılı Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir